ShowBizzz

Familja e Amy Winehouse do të publikojë një libër për 40 vjetorin e saj, përmban foto dhe shënime të shkruara nga këngëtarja

Një koleksion i ditarëve të pabotuar të Amy Winehouse, teksteve të shkruara me dorë dhe fotografive personale do të publikohet më 31 gusht.

Me flokët e saj të çuditshëm, eyeliner të guximshëm dhe shumë tatuazhe, Amy Winehouse u bë shpejt një nga ikonat më të mëdha në industrinë e muzikës.

Por këngëtarja vetëm 27 vjeçe ndërroi jetë më 23 korrik 2011 duke tronditur fansat e saj.

Prindërit e saj vendosën të nxjerrin një libër me foto personale dhe dorëshkrime të këngëtares në mënyrë që fansat e saj ta kuptojnë jetën e saj më shumë.

“Ky koleksion i ri i bukur i shënimeve dhe mendimeve të Amy-t tregon një anë tjetër të saj, atë argëtuese dhe të zgjuar. Ne donim ta ndajmë atë me fansat e saj në mënyrë që ata ta kuptojnë atë, me fjalët e saj.”

“Ne gjithmonë kemi dashur që njerëzit të njohin Amy-n e vërtetë”

Libri i këngëtares, i cili përbëhet nga 288 faqe, pritet të dalë më 31 gusht, pak javë pas ditëlindjes së 40-të të këngëtares nga shtëpia botuese HarperCollins.

“Ne gjithmonë donim që njerëzit të njihnin Amy-n e vërtetë, nga vinte dhe çfarë e çmendte. Ajo ishte një fëmijë normal hebre nga Londra Veriore, duke bërë gjëra normale për fëmijë, duke shkuar në klasa drame, duke dashur gjyshen, nënën, babin dhe vëllain e saj.’

Përveç kësaj, familja do të dhurojë 100% të honorareve të marra nga shitja e “In Her Words” për “Fondacionin Amy Winehouse”.

“Për të kuptuar plotësisht Amy Winehouse në ditëlindjen e saj të 40-të, ky libër thellësisht personal dhe zbulues, i mbushur me mendimet dhe ndjenjat e saj personale, zbulon zemrën e artistes që ëndërronte shumë dhe kujdesej thellë,” tha një deklaratë Lisa Sharkey nga HarperCollins.

“Ne nuk mund të jemi më krenarë për të botuar këtë kujtim të çmuar dhe u jemi mirënjohës prindërve të saj Janice dhe Mitch që po ndajnë jetën e vajzës së tyre në këtë libër shumë të bukur.”