ShowBizzz

FOTO/ E dobët dhe kishte nevojë për ndihmë që të ecte, dalja e fundit publike e Tina Turner

“Mbretëresha e Rock and Roll-it” Tina Turner u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja e njohur vdiq në shtëpinë e saj në Zyrih të Zvicrës pas një “beteje” me një sëmundje të gjatë. Varrimi i saj do të bëhet në një rreth të ngushtë me miq dhe të afërm.

LEXO EDHE:  Hollywood i jep lamtumirën Mbretëreshës së muzikës Tina Turner: Do të mbetet legjendë, idhull, divë dhe superstar

Ndërkohë, Daily Mail publikoi disa foto nga dalja e saj e fundit publike në vitin 2019. Siç shkruajnë ata, Tina dukej e dobët dhe kishte nevojë për ndihmë për të ecur.

TS Poll - Loading poll ...

Kjo dalje në fakt kishte ndodhur tre vjet pas diagnozës se ajo vuante nga kanceri i zorrëve dhe gjithashtu kishte pësuar një goditje në tru që e bëri atë të kishte nevojë për transplantim të veshkës nga burri i saj.

Ajo vetë në një intervistë tronditëse për Guardian më 9 prill, ndër të tjera ka shprehur dëshirën e saj të fundit se si do të dëshironte që fansat e saj ta kujtonin.

Sipas asaj që raportoi për gazetën britanike, ajo shpresonte që njerëzit ta kujtonin si “Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll-it. Si një grua që u tregoi grave të tjera se është në rregull të përpiqesh për sukses sipas kushteve të tua.“/abcnews.al