“Grieffe & Chic”, çdo të hënë në ABC News/ Nis për herë të parë në Europë një emision me avatar

“Grieffe & Chic” është emisioni më ri i modës, që do të trasmetohet çdo të hënë në ABC News.

Puntata e parë do të trasmetohet mbrëmjen e sotme dhe CEO i “La Griffe Academy”, Estela Koni ka ndarë disa detaje të rëndësishme në “ABC e Mëngjesit”. Ajo së bashku me 5 modelët pjesëmarrës ka zbuluar disa surpriza, duke e konsideruar këtë emision si risi, pasi për herë të parë në Europë, pjesëmarrësit janë avatar.

Koni ka theksuar se gjithçka realizohet në Itali nga një producent, që po e bën këtë gjë për Mediaset.

“Kjo është një risi, pasi është hera e parë në Europë. Është bërë vetëm në Amerikë me avatar, por në këtë rast janë modelet e La Grieffe, që kemi dashur dhe t’i promovojmë se janë vërtetë shumë të bukura.

Ndërkohë, këto bëjnë vetëm foto, japin dhe voice over që të kenë fytyrat dhe zërat e tyre avatarët. Ato nuk aktrojnë, nuk i filmon kurrëkush, bëhet gjithçka në një studio backstage.

TS Poll - Loading poll ...

Programi ishte një risi dhe për ne. Ne po kërkonim diçka ndryshe nga të tjerët dhe me anë të producentit italian që na ndihmojë, pasi po e bënte këtë gjë për Mediaset, i tham pse jo, mos të startojmë me Shqipërinë. ABC na hapi portat dhe e falenderojmë shumë që na hapi dyert për këtë risi, pasi nuk është shumë lehtë që të përqafosh risitë dhe me modelet e Griffe menduam të bëjmë diçka ndryshe. Besoj që kemi sjellë një program që nuk prek vetëm botën e modës, por dhe luksin në botë, prek çdo gjë që është luks, le të themi. Është një emision që është goxha i bukur. Xhirimet dhe gjithçka bëhen në Itali, nga Shqipëria i çojmë vetëm foto dhe voice over-a, gjithçka realizohet në Milano”, u shpreh ajo.

Më tej, sa i përket, puntatës së parë, Koni ka thënë: “Programi sot ka shumë gjëra, do të flasim për modele. Sot do të kemi një pjesë të një sfilate shumë të njohur, para disa kohësh të D&G. Kaq mund të zbulojë”. /abcnews.alRelated Articles

Back to top button