ShowBizzz

Gruaja e Messit futet në fushë për ta përqafuar bashkëshortin, por kupton se ai ishte lojtari tjetër Jordi Alba

Familja e Lionel Messit është nisur drejt Stateside për t’iu bashkuar lojtarit që u zhvendos në Inter Miami, me argjentinasin që tashmë ka sukses në Major League Soccer (MLS).

36-vjeçari u largua nga futbolli evropian gjatë verës pasi u bë legjendë në Barcelonë, ku erdhi përmes ekipit të të rinjve dhe shijoi një magji të ngarkuar me trofe në Camp Nou.

Për dy vitet e fundit, Messi ka qenë në skuadrën franceze Paris Saint-Germain, duke fituar dy herë titullin e Ligue 1, por duke dështuar të përsërisë suksesin e Ligës së Kampionëve në Parc des Princes, të cilin e shijoi te Barca.

Lionel Messi në Inter Miami (Foto: Jeff Dean/USSF/Getty Images for USSF)
Veterani tani ka bërë një lëvizje të përbashkët për vitet e muzgut të karrierës së tij si lojtar dhe u drejtua në MLS, duke nnshkruar kontratë me klubin Inter Miami të David Beckham.

Tashmë ka qenë një periudhë e suksesshme për Messin në Miami, pavarësisht se ka qenë atje vetëm për disa muaj.

Skuadra e tij e re kohët e fundit mundi Nashville me penallti për të fituar Kupën e Ligës dhe ka arritur një tjetër finale radhazi me fitoren ndaj FC Cincinnati në Kupën e Hapur të ShBA-së.

Megjithatë, nuk ishte aspak e thjeshtë, pasi Inter Miami duhej të arrinte nga dy gola poshtë për ta çuar lojën në kohën shtesë pas një barazimi 3-3.

Messi shënoi dy asistime në përballje dhe shënoi penalltinë e tij teksa Inter Miami fitoi 5-4 në Ohio në shkëmbim zjarri për të kaluar në finale kundër Houston Dynamo.

Pas fitores, gruaja e Messit, Antonela Roccuzzo iku në fushë për t’iu bashkuar festimeve dhe kërkoi të shoqin për ta uruar