ShowBizzz

Heidi Klum i përgjigjet pretendimit ‘trishtues’ se ha 900 kalori në ditë

Supermodelja u përgjigj kur miqtë i thanë për raportimet që ishin postuar në internet, të cilat ajo i quajti “të pakuptimta” në videon që postoi në Instagram.

“Sapo u ktheva në shtëpi dhe disa miq po më dërgojnë këto artikuj që shkruajnë se po ha vetëm 900 kalori”, tha ajo fillimisht përpara se të vazhdonte, “Së pari dua të them që nuk mendoj se i numëroj kalorite në jetën time dhe të mos besoni gjithçka që lexoni. Pra, nuk i numëroj kaloritë e mia”.

Klum, 50 vjeç, u mbrojt për zbulimin e peshës së saj gjatë një pyetje dhe përgjigjeje të fundit në Instagram që shkaktoi reagime nga ndjekësit e saj.

“Dikush më pyeti se sa peshoja dhe unë hipa në peshore dhe u tregova se sa peshoja. Nuk e di. Njerëzit thjesht i bashkojnë gjërat dhe shkruajnë një mori budallallëqesh dhe është vërtet e trishtueshme sepse nuk ka më gazetari të vërtetë”.

Modelja nga Gjermania vazhdoi të shpërthejë njerëzit që “shpikin histori nga kokat e tyre”, të cilat ajo tha se mund të jenë të dëmshme për të tjerët.

“Një person shkruan dhe më pas të gjithë e miratojnë dhe kjo është vërtet e trishtueshme sepse, e dini, njerëzit e lexojnë dhe mendojnë për të dhe ndoshta e ndjekin atë, dhe kjo nuk është mirë,” tha ajo

Daily Mail raportoi se ajo po ndiqte një dietë me kalori të ulët pasi zbuloi se çfarë ha në vaktet e saj. Klum thuhet se u tha ndjekësve të saj se mëngjesi fillon me tre vezë të ziera në lëngun e ngrohtë të pulës.

Një tjetër ndjekës më pas e pyeti Klum se sa peshonte, kështu që ylli u përgjigj duke filmuar veten duke hipur në një peshore, me peshë midis 62 dhe 63 kilogramë.