ShowBizzz

Icardi blen veturën më të shtrenjtë në botë, e ndërtuar me dorë

Lajmi se një futbollist nga Argjentina ka blerë makinën më të shtrenjtë në botë për shifrën e 25 milionë eurove, ka shkaktuar komente të ndryshme.

Dashuria e futbollistëve për makinat e shtrenjta është e njohur, kur shumë prej tyre i blejnë thjesht për t’i koleksionuar.

Tashmë një rast i veçantë është ai i Mauro Icardit, i cili thuhet se ka shpenzuar shumën prej 25 milionë eurosh për ta bërë të tijën makinën më të shtrenjtë në botë.

Ajo është Rolls Royce Boat Tail, një makinë e ndërtuar me dorë, e pajisur me një motor V12 me një kapaciteat 5,75 litra dhe një fuqi prej 571 kuaj fuqi. Në fakt, pronari i parë i konfirmuar i kësaj makine ishte çifti Beyonce/ Jay Z, ndërsa tashmë listës i shtohet edhe futbollisti argjentinas.