ShowBizzz

Këngëtari i njohur anulon datat e turneut pas problemeve serioze shëndetësore

Këngëtari Liam Payne ka anuluar turneun e tij të ardhshëm pasi pësoi një infeksion të rëndë në veshka.

Ylli i One Direction është tërhequr nga shfaqjet në Amerikën e Jugut pasi u dërgua në spital me urgjencë.

29-vjeçari tha se po ndiqte urdhrat e mjekut dhe po planifikonte të “pushonte dhe shërohej” pas frikës së tij.

TS Poll - Loading poll ...

Ai u kërkoi falje fansave që kishin blerë bileta dhe tha se shpresonte të ricaktonte datat e drejtpërdrejta.

Në një deklaratë të postuar në Instagram Payne tha: “Me zemër të rëndë më duhet t’ju them se nuk kemi zgjidhje tjetër veçse të shtyjmë turneun tim të ardhshëm në Amerikën e Jugut.

“Gjatë javës së kaluar, unë kam qenë në spital me një infeksion të rëndë të veshkave, është diçka që nuk do t’ia dëshiroja askujt dhe urdhrat e mjekut janë që tani më duhet të pushoj dhe të shërohem. Isha shumë i emocionuar që erdha të luaja për ju djema. Për të gjithë ju që keni blerë bileta: Më vjen shumë keq.”