ShowBizzz

Selena Gomez dhe Miley Cyrus zbulojnë të vërtetën e prishjes së miqësisë së tyre

Selena Gomez i ka hedhur poshtë aludime me mirësjellje. Ose më mirë, me një meme të Hannah Montana. Përpara publikimit të këngës së saj “Single Soon” më 25 gusht, e cila do të publikohet në të njëjtën ditë me këngën e Miley Cyrus “Used To Be Young”, ylli i “Only Murders in the Building” hodhi poshtë paraprakisht çdo spekulim se të dyja po i bëjnë diss njëra-tjetrës me muzikën e tyre.

“@mileycyrus dhe unë të dyja kemi një këngë të re shpejti dhe do të publikojmë në të njëjtën ditë,” shkroi ajo në Instagram Story më 18 gusht. “Ne kemi qenë mikesha që kur ishim të vogla. E emocionuar për 25 gushtin!”

Krahas mesazhit, Selena ndau edhe një video nga shfaqja e saj në 2007 në Hannah Montana. Në episod, ajo luajti Mikayla, rivalja e këngëtares Hannah Montana, ndërsa të dyja punojnë së bashku një teleton për mbledhjen e fondeve.

Për të vërtetuar se nuk ka asnjë problem mes tyre, Miley postoi gjithashtu klipin në Instagram Story dhe TikTok. “Selena Gomez dhe unë të dyja do të sjellim këngë të reja së shpejti,” shkroi ajo në mbishkrim. “Unë them se ne # #USEDTOBEYOUNG.”

Në të vërtetë, Selena dhe Miley kaluan shumë kohë bashkë në ditët e tyre të Disney Channel. Megjithatë, pavarësisht spekulimeve për një rivalitet në prapaskenë, Selena ka thënë se të dyja nuk janë grindur kurrë.