ShowBizzz

Shakira akuzohet për plagjiaturë në këngën e saj më të re

Para disa ditësh Shakira publikoi videoklipin e këngës së saj të re, “Acrostico”, ku së bashku me të shfaqeshin dy fëmijët, Milan dhe Sasha.

Kudo po përflitet se Paula Matheus e ka akuzuar meqë ngjason shumë me këngën e saj “Te lo dije la verdad”.

Artistja ka vendosur tekstin e mëposhtëm dhe shtoi: “Po më duket, por dyshoj se Shakira ka bërë plagjiaturë”.

TS Poll - Loading poll ...

“Janë gjëra që ndodhin në muzikë ndonjëherë që janë rastësi (e imagjinoj)”, tha Mattheus.