ShowBizzz

Tayna publikon këngën e re “Shqipet 2”

Rap-artistja e njohur shqiptare, Tayna, ka publikuar së fundmi projektin e ri muzikor.

Ajo ka sjell këngën e radhës të titulluar “Shqipet 2”, që është vazhdimësi e asaj që e solli para vitesh viteve, në qershor të vitit 2018.

Teksti është shkruar nga vet artistja me producim nga Puri.

Vija melodike e këngës po ashtu u bë nga reperja në bashkëpunim me Geskon.

Videoja ndërkaq i është besuar produksionit të njohur, Entermedia.

Kënga pritet të pëlqehet nga publiku dhe reagimet kanë qenë kryesisht negative.

Doruntina Shala (emri i vërtetë) këtë verë ka qenë mjaft e angazhuar edhe me mbrëmje e koncerte.