LifeStyle

“Ai e takonte për se ks në pyll”/ Gruaja rrëfen për tradhtinë e burrit: Një ditë vajzës tonë..

Një grua ka rrëfyer për tradhtinë e burrit të saj me një grua më të re.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: E dashura hakmarrëse e partnerit tim ka shkatërruar jetën tonë familjare në mënyrën më mizore.

Kur ai i dha fund lidhjes së tyre të pistë trevjeçare, ajo ishte e vendosur ta lëndonte atë.

Ajo nuk mund të më kontaktonte pasi nuk jam në asnjë rrjet social, ndaj i dërgoi një mesazh vajzës sonë, duke i dërguar detaje të pista të takimeve të tyre seksuale.

Vajza jonë e gjorë pa gjithashtu mesazhet e tij të dashurisë për këtë grua dhe fotot e të gjitha dhuratave që ia bleu.

Unë jam 51 vjeç, partneri im është 53 dhe kemi 25 vjet bashkë.

Vajza jonë është 23 vjeç dhe ne kemi një djalë 19 vjeç.

Gjithmonë jam ndjerë kaq me fat që burri im ishte i dashur dhe besnik.

Por e gjithë kjo u shkatërrua kur vajza ime u tërhoq nga ai dhe unë pa asnjë shpjegim.

E merakosur e detyrova të fliste për problemin dhe ajo me ngurrim më tregoi mesazhet me lot në fytyrë.

Kjo gruaja tjetër duket në të njëjtën moshë me vajzën time, por ishin mesazhet e dashurisë mes tyre që më lëndonin më shumë.

Brenda dhjetë minutash zbulova se gjatë izolimit kur ai tha se do të dilte për shëtitje “për të kthjelluar mendjen”, ai në fakt po e takonte për seks në pyll.

Madje ai ka bërë seks në pjesën e pasme të furgonit të tij.

Ai ka jetuar një jetë tjetër përkrah nesh dhe unë e kam patur parasysh atë.

Ndihem si një idiote. Vajza gjithmonë e kishte parë si një njeri kaq të ndershëm, të denjë.

Tani e kam zbuluar sekretin e tij, ai thotë se më do, i vjen keq për gjithçka dhe dëshiron që të mund të kthehet në kohë.

Nuk di çfarë të bëj. Është shumë e vështirë të ndalosh së kujdesuri për dikë që e ke dashur prej vitesh dhe ndihem kaq e tradhtuar.

Përgjigja e psikologes: E dashura e partnerit tuaj është lënduar qartë sepse ai i dha fund lidhjes së tyre dhe ajo është në kërkim të hakmarrjes.

Ajo dëshiron të krijojë konflikt me ju, duke menduar se ai do të kthehet tek ajo, ose t’ju ndajë si çift.

Njerëzit tradhtojnë, madje edhe partnerët që i duan shumë, për një sërë arsyesh.

Burri juaj duket të jetë sinqerisht i keqardhur, por ai nuk mund të presë që jeta të vazhdojë sikur asgjë të mos ketë ndryshuar.

Thuaji atij se dëshiron ta kalosh këtë, por do të duhet punë e vështirë nga të dyja palët.

Ai duhet të fitojë përsëri besimin tuaj.