ShowBizzz

David Beckham tregon takimin e parë me Victorian dhe zbulon çfarë ka ruajtur sot pas 20 vitesh

David dhe Victoria Beckham janë të martuar prej 21 vitesh, por edhe sot e kësaj dite futbollisti e kujton takimin e tyre në çdo detaj.

Futbollisti veteran ka dhënë një intervistë për “Tonight Show” dhe ka treguar se si janë njohur, ndërsa ka zbuluar se ruan diçka nga ajo ditë e deri më sot.

E takova kur kishte ardhur të më shihte në një lojë në Londër me menaxheren e saj dhe një nga Spice Girls. Të gjithë i njihnim Spice Girls sepse ato ishin jashtëzakonisht të njohura në atë kohë. Isha te Manchester United. Të gjithë kishim Spice Girl-in tonë të preferuar. Natyrisht, Victoria ishte gjithashtu e preferuara ime. Pra, po, ishte hera e parë që e takova”, tha ai.

@fallontonight @David Beckham shares how he met @Victoria Beckham over 20 years ago ❤️ #FallonFlashback #DavidBeckham #VictoriaBeckham ♬ original sound – FallonTonight

Nuk kisha folur me të atë ditë. Javën tjetër, ajo u kthye në Mançester për të parë një ndeshje tjetër. Dhe unë piva disa pije atëherë, ishim duke pirë dhe vendosa t’i flisja. Unë thashë ‘Pse jo? Do të përpiqem të marr numrin e saj’”, vazhdoi ai.

Siç ka shpjeguar më pas, jo vetëm që ka arritur të marrë numrin e saj, por biletën që e ka shkruar e ruan edhe sot e kësaj dite.

Ne folëm për rreth një orë dhe më pas, ajo duhej të merrte trenin dhe të largohej. Ajo ka shkruar numrin e saj në biletën që kishte, të cilën unë e kam ende. 20 vjet më vonë dhe 4 fëmijë dhe unë e kam akoma”, përfundoi David./abcnews.al