ShowBizzz

Katër arsye pse Elizabeth Hurley ka një figurë fantastike në moshën 58 vjeçare

Elizabeth Hurley praktikisht “nuk i heq” bikinit, gjë që është e kuptueshme kur zotëroni një linjë për rroba banje dhe dukeni të mrekullueshme.

58-vjeçarja poston shpesh fotografi me rroba banje dhe nxjerr në pah figurën e saj të tonifikuar.

E famshmja që sfidon moshën punon shumë për të qëndruar në formë dhe ndjek një dietë të rreptë që padyshim funksionon për të. Hurley zbuloi zgjedhjet e jetesës së shëndetshme në një intervistë me The Sunday Times.

Të gjithë e dimë se ushqimet ultra të përpunuara përbëhen nga yndyra, niseshte, sheqerna të shtuara dhe yndyra të hidrogjenizuara dhe duhen shmangur.

Një tjetër gjë që aktorja britanike nuk e konsumon është sheqeri. Është e lehtë të konsumosh më shumë sheqer sesa mendon, kështu që leximi i etiketave të përbërësve është i rëndësishëm.

Në dietën amerikane, burimet kryesore janë pijet joalkoolike, pijet frutash, jogurtët me aromë, drithërat, biskotat, ëmbëlsirat, karamele dhe shumica e ushqimeve të përpunuara. Megjithatë, sheqeri i shtuar është gjithashtu i pranishëm në produktet që mund të mos mendoni se janë të ëmbëlsuara, si supat, buka, mishrat e pjekur dhe salcë domateje.