ShowBizzz

Motra e katërt Hadid për herë të parë në pasarelë

Një nga motrat më të mëdha të Gigi dhe Bella Hadid, Alana, ndoqi gjurmët e tyre, duke ecur për herë të parë në pistën e Javës së Modës në Kopenhagë.

Alana Hadid, vajza e Mohamed Hadid dhe gruas së tij të parë, Mary Butler, mori pjesë në sfilatën e Saks Pott për pranverën 2024, në kuadër të Javës së Modës të zhvilluar këto ditë në kryeqytetin danez.

Ajo ka postuar në llogarinë personale në Instagram një foto nga sfilata, duke falenderuar Barbara Potts dhe Cathrine Saks për mundësinë që i dhanë për të hapur spektaklin e tyre, madje duke ecur në shi.

Ajo ka postuar edhe disa video nga prapaskenat e emisionit, ku duket se ka kaluar shumë mirë. Deri më tani Alana është marrë vetëm me modën për sa i përket dizajnit, pasi ka studiuar shkenca politike dhe ka punuar në biznesin e tyre familjar përpara se të transferohej në Nju Jork dhe të fillonte karrierën e saj të re.

Sipas saj, familja e saj ka qenë gjithmonë pranë saj dhe shumë mbështetëse. Ajo ruan marrëdhënie të shkëlqyera me gjysmëvëllezërit e saj, madje i ka vënë emrat Bella dhe Gigi në dy fustane që ka dizajnuar, ndërsa Bella ka ecur edhe në spektaklin e saj. Marka e saj përfshin kryesisht veshje të rastësishme, me shumë ndikime kaliforniane./abcnews.al