ShowBizzz

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare krijuesi i hitit ‘Cha-Cha Slide’, DJ Casper

DJ Casper, krijuesi i “Cha Cha Slide” me famë botërore, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Artisti i njohur humbi betejën me kancerin të hënën.

Casper ishte një nga thesaret më të mëdha të Çikagos. Gjatë intervistës së tij të fundit, ai tha se po kalonte disa sfida me shëndetin e tij, por pavarësisht gjithçkaje kishte vendosur të mbetej pozitiv.

Casper la pas një këngë që bashkon njerëz nga të gjitha sferat e jetës. Ai madje ishte në turne me James Broën. Por, gjithçka u ndal kur ikona u diagnostikua me kancer.

“Ata më diagnostikuan në vitin 2016 me dy lloje kanceri, i cili është i veshkave dhe neuroendokrin, i cili është veshka dhe mëlçia”, tha Casper. “Ata hynë në përpjekje për të bërë një operacion dhe zbuluan se veshka ishte e lidhur me arterien kryesore, kështu që vendosën të mos e bënin dhe thjesht ta trajtonin atë”.

Beteja e tij solli valë sfidash ndër vite. Së fundmi, Casper ndau me ABC7 se ai kishte probleme me të ngrënin dhe se po humbte shumë peshë.

“Dikur peshoja 236 kilogramë dhe mendoj se jam rreth 60 kilogramë më pak”, tha Casper. “Nëse më njihni, e dini që nuk do të ndalem. Unë do të vazhdoj të shkoj. Do të vazhdoj të shkoj derisa të mos mund të shkoj.”/abcnews.al