ShowBizzz

Paris Hilton mban zi për ngordhjen e qenit të saj 23-vjeçar

Paris Hilton po i bën homazhe të maçokut të saj të ndjerë.

Në dy postime në llogarinë e saj në Instagram të hënën, Hilton i dha lamtumirën Chihuahua-s së saj, Harajuku Bitch, për të cilin Hilton tha se ishte 23 vjeç kur ajo ndërroi jetë.

“Në 23 vite të mrekullueshme, ajo solli dashuri të pafund, besnikëri dhe momente të paharrueshme në jetën time”, ka shkruar Hilton në mbishkrimin e një prej postimeve të saj. “Udhëtimi i saj ishte i gjatë, i bukur dhe ikonik, i rrethuar nga dashuria deri në gjumin e saj të qetë. Dhimbja që ndjej tani është e papërshkrueshme.”

Sipas yllit, maçoku “nuk ishte thjesht një kafshë shtëpiake; ajo ishte një familje dhe një shoqëruese besnike në çdo kthesë”.

Hilton ka qenë i njohur si një adhuruese e qenve dhe ka pasur shumë qen gjatë viteve, shpesh në të njëjtën kohë.

“Edhe pse fizikisht je zhdukur, gjurmët e putrave të tua në jetën time nuk do të zbehen kurrë”, shkroi ajo. “Pusho i qetë, mik i ëmbël, duke e ditur që gjithmonë do të jesh i dashur dhe do të mungosh. Të dua dhe të më mungon përjetësisht.”