U përfol se Princi Herri mori me qira një dhomë hoteli për t’u larguar nga Meghan, reagon zëdhënësi i tij

Gjatë ditëve të fundit, një lajm i pabesueshëm ka qarkulluar në shtypin britanik, lidhur me Princin Harry dhe bashkëshorten e tij, Meghan Markle. Tabloidet angleze raportuan se Princi Harry arratiset disa ditë të javës nga shtëpia që ndan me Markle dhe zgjedh të qëndrojë në një hotel aty pranë.

Më konkretisht, gjatë fundjavës, u përfol se Princi Harry “ka një dhomë në një hotel luksoz ku qëndron vetëm pranë shtëpisë së tij në Kaliforni ”. “Hoteli” në fjalë thuhet se është San Vicente Bungalows, një klub që i kushton shumë rëndësi ruajtjes së privatësisë së anëtarëve të tij.

Duke iu përgjigjur këtyre thashethemeve, zëdhënësi i Princit Harry ka reaguar ndaj këtij pretendimi të nisur nga gazeta britanike ‘The Sun’. The Sun vazhdoi të pretendonte se, sipas burimeve të tyre, Harry e sheh dhomën si “një arratisje” dhe shton se ai “qëndron herë pas here atje pa Dukeshën Meghan Markle”. Zëdhënësi i Princit Harry e mohoi thashethemet me një fjali me katër rreshta.

“Kjo nuk është e vërtetë”, tha ai prerazi.

Ky lajm vjen pas momenteve që përjetuan Meghan dhe Harry javën e kaluar. Përfaqësuesi i tyre e përshkroi kalvarin e çiftit me paparacët si një “ndjekje pothuajse katastrofike me makinë në duart e një unaze paparacësh ultra-agresivë” në Nju Jork, pas nderimit të Meghan në 2023 Women of Vision Awards./abcnews.alRelated Articles

Back to top button