ShowBizzz

Enca publikon bashkëpunimin e ri me Muharrem Ahmetin, pjesë e klipit edhe i dashuri i saj afrikan

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia ka publikuar ditën e djeshme bashkëpunimin e saj më të ri.

Në hitin e saj të “Albanian” Enca ka bashkuar forcat me këngëtarin Muharrem Ahmetin për të sjellë një këngë verore.

Kënga është e zhanrit pop e kombinuar me tallava dhe vija melodike është realizuar nga vet Enca, ndërsa muzika nga Fatjon Myftari.

Pjesë e videos muzikore është i dashuri i ri i këngëtares shqiptare, masazheri afrikan Mickey Neblett, i cili në klip mund të shihet duke luajtur në daulle.