Fituesi i edicionit të parë të Big Brother në Angli përfundon duke punuar në ndërtimtari

Ai u bë një emër i njohur brenda natës kur u shfaq në Big Brother-in e parë në Mbretërinë e Bashkuar dhe fitoi.

Por këto ditë Craig Phillips, 51 vjeç, ia ka kthyer shpinën vëmendjes mediatike dhe po punon në një kantier ndërtimi, shkruan The Sun.

Ylli i spektaklit Big Brother, i cili zotëron kompaninë e tij të ndërtimit, po punonte së bashku me një ekip ndërtuesish gjatë një dite pune në Liverpool.

Craig duket në formë të shkëlqyer dhe duket pothuajse njësoj përveçse ka filluar të kthehet në një punëtor ndërtimi.

Ai ishte duke punuar si ndërtues përpara se të merrte famë në shfaqje dhe pasi fitoi, ai gëzoi sukses të madh si ekspert i ndërtimit.

Duke folur disa vite më parë për këtë karrierë, Craig tha: “Pjesën më të mirë të 20 viteve, kam shumë kënaqësi të them se kam punuar vazhdimisht në pjesën e pasme të Big Brother, pavarësisht nëse punoja në shfaqje televizive. Kur nuk kam punuar me median, kam blerë dhjetëra shtëpi për t’i rinovuar dhe shtuar në portofolin tim të marrë me qira”.

“Më e fundit ishte ‘ndërtimi i ëndrrave’ tona, në të cilën unë dhe Laura, gruaja ime, ndërtuam një super shtëpi që kam ëndërruar ta ndërtoj për më shumë se 20 vjet. Ne ia dolëm të përfundojmë të gjitha gati për ardhjen e fëmijës tonë të parë në mars të vitit 2019”, tha ai.

Në shfaqje, Craig fitoi votën e shikuesve pasi u përball me Nasty Nick për kalimin e tij në shtëpinë e Big Brother.

Ai i dha paratë e tij të çmimit mikes së tij me sindromën Down, Joanne Harris, për të paguar për transplantin e zemrës dhe mushkërive të saj.

Paraqitja e tij vjen përpara rifillimit të Big Brother, i cilido të fillojë në tetor në Mbretërinë e Bashkuar.

Will Best, 38 vjeç dhe AJ Odudu, 35 vjeç, do të zëvendësojnë Emma Willis, e cila e prezantoi Big Brother në Channel 5.Related Articles

Back to top button