ShowBizzz

Ja pse Meghan Markle e ka hequr unazën e saj të fejesës me Princi Harryn kohët e fundit

Meghan Markle është parë pa unazën e saj të shtrenjtë të fejesës nga Princi Harry – por arsyeja pas këtij vendimi nuk ka të bëjë me martesën e saj. Dukesha e Sussex u pa duke shijuar një drekë me mikeshat e saj Kadi Lee dhe Cleo Wade, unaza e saj e mrekullueshme me tre gurë ishte zëvendësuar me një rreth ari në atë gisht.

Ndërsa kjo gjë ndezi spekulime për martesën e saj, një burim thotë për ‘Page Six’ se unaza e Markle thjesht “po rregullohet”. Harry i dhuroi një unazë goxha të shtrenjtë kur i propozoi martesë në nëntor 2017.

Dizajni i personalizuar përmbante një diamant me origjinë nga Botsvana – një vend që ata e kishin vizituar së bashku në fillim të miqësisë së tyre – dhe dy gurë më të vegjël nga koleksioni i nënës së tij të ndjerë, Princeshë Diana. “Unaza është prej ari të verdhë, sepse ai është i preferuari i saj, dhe gurin kryesor vetë e kam marrë nga Botsvana, dhe diamantet e vogla në të dyja anët janë nga koleksioni i bizhuterive të nënës sime për t’u siguruar që ajo është me ne në këtë udhëtim të çmendur së bashku”, tha Duka i Sussex për ‘BBC’ gjatë një interviste pas fejesës.

Markle tha asokohe për unazën se: “Gjithçka në lidhje me mendjemprehtësinë e Harryt dhe përfshirjen e gurëve të princeshës Diana është kaq e rëndësishme për mua. Është e rëndësishme të di se ajo është një pjesë e kësaj, me ne.” Me kalimin e viteve, ylli i “Suits” e ka ndryshuar unazën.

Fansat vunë në dukje se shiriti origjinal i floririt të verdhë u ndërrua me një më të hollë pas lindjes së fëmijës së tyre të parë, djalit Prince Archie, tani 4 vjeç.

Çifti, të cilët kanë edhe vajzën, Princeshën Lilibet, 2 vjeç, së fundmi janë bërë kryefjalë e mediave që shkruajnë se martesa e tyre po lëkundet dhe se ata po ndaheshin. Megjithatë, një burim i afërt me çiftin – i cili u martua në maj 2018 – tha për ‘Page Six’ se çdo spekulim për ndarje është i rremë.

“Kjo nuk është e vërtetë. Është e sajuar,” -tha një burimi i brendshëm muajin e kaluar.

Përveç kësaj, çifti ka kaluar kohë të ndarë për shkak të punës. Harry shkoi në Japoni për të folur në një samit të organizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Promovimit të Sporteve (ISPS) dhe ai luajti gjithashtu një ndeshje polo në Singapor për të mbledhur fonde për bamirësi për ‘Sentebale’, të cilën ai e themeloi në vitin 2006 me Princin Seeiso të Lesotos.

Ndërkohë, Markle duket se po shijon kohë vetëm, duke marrë së fundmi një koncert të Taylor Swift me shoqen Lucy Fraser në Los Angeles javën e kaluar.