Pse Meghan Markle nuk e mban unazën e fejesës së Princit Harry

Meghan Markle është parë sërish pa unazën e shtrenjtë të fejesës, të cilën ia ka dhuruar Princi Harry, por arsyeja që ajo nuk e mban nuk ka lidhje me martesën e saj apo krizën e përfolur që po kalon.

Ndërsa Dukesha e Sussex shijonte drekën me miqtë Kadi Lee dhe Cleo Wade, u bë e qartë se unaza e saj e mrekullueshme me tre gurë ishte zëvendësuar me një unazë martese ari në atë gisht. Dhe kështu, u ndezën spekulimet, por u hodhën poshtë nga një burim i afërt me Meghan.

Harry i propozoi të dashurës së tij të atëhershme në nëntor 2017 duke i dhuruar asaj një unazë të shtrenjtë fejese. Dizajni me porosi përmbante një diamant me origjinë nga Botsvana, një vend që ata e kishin vizituar së bashku në fillim të romancës së tyre dhe dy gurë më të vegjël nga koleksioni i nënës së tij të ndjerë, Princeshë Diana.

“Unaza është ari i verdhë sepse është i preferuari i saj, dhe gurin kryesor e kam marrë nga Botsvana, dhe diamantet e vogla në të dyja anët janë nga koleksioni i bizhuterive të nënës sime për t’u siguruar që ajo është me ne në këtë udhëtim të çmendur së bashku”, tha Duka i Sussex për BBC gjatë një interviste pas fejesës.

Harry shpjegoi se e krijoi unazën me ndihmën e bizhuterive Cleave dhe Company.

Markle e quajti unazën “të pabesueshme”, duke shpjeguar: “Gjithçka në lidhje me mendjemprehtësinë e Harrit duke përfshirë gurët e princeshës Diana dhe padyshim që nuk mund ta takoj nënën e tij, është kaq e rëndësishme për mua të di se ajo është pjesë e saj, me ne”./abcnews.alRelated Articles

Back to top button