ShowBizzz

Si Pallati Mbretëror uli në mënyrë diskrete Princin Harry

Në një lëvizje delikate, Buckingham Palace uli titullin e Princit Harry. Në faqen zyrtare të pallatit mbretëror, Harry, i listuar më parë si Lartësia e Tij (HRH), tani renditet si Duka i Sussex. Ndryshimi erdhi pas vendimit të Harry-t dhe Meghan-it për t’u larguar nga detyrat e tyre mbretërore në një lëvizje që hyri në histori si ‘Megxit’ i famshëm. Ata nuk konsiderohen më anëtarë të vjetër të familjes mbretërore.

Princi Harry, në paraqitjen e tij të parë që nga zhvlerësimi i pallatit të tij diskret, dukej i lumtur në Tokio, ku mori pjesë në një konferencë bamirësie. Madje ai në takimin me gazetarët u ka thënë atyre se është i lumtur që i sheh sërish. Meghan kaloi në të njëjtën pozitë në faqen e internetit të Buckingham tre vjet më parë, kur ajo sapo ishte zhvendosur me familjen e saj në Los Angeles./abcnews.al