ShowBizzz

Rita Ora performon në ceremoninë mbyllëse në turneun e Princit Harry

Rita Ora është konfirmuar si kryesuese e ceremonisë së mbylljes së Invictus Games të Princit Harry.

Turneu vjetor me shumë sporte, i themeluar nga Duka i Sussex-it për të festuar ushtarakët e plagosur të kaluar dhe të tanishëm, është planifikuar të zhvillohet në Düsseldorf, Gjermani, muajin e ardhshëm.

Të enjten, u zbulua në Twitter, i njohur edhe si X, këngëtarja e Anywhere do t’i jepte fund procesit me një shfaqje spektakolare.

“Jam jashtëzakonisht krenare që jam pjesë e ceremonisë së mbylljes së Lojërave Invictus në Dyseldorf”, tha Rita në një deklaratë. “Jam shumë i emocionuar që do të performoj para këtij publiku shumë unik. Lojërat Invictus janë një ngjarje sportive shumë e veçantë dhe konkurrentët janë një frymëzim në këmbëngulje dhe vullnet për të gjithë ne.”

Performanca e Ritës është planifikuar të zhvillohet në Merkur Spiel-Arena më 16 shtator.

Organizatorët premtuan se fansat do të “magjepseshin” nga shfaqja “e paharrueshme” e 32-vjeçares në titull.

Harry themeloi Lojërat Invictus në 2014 për të nderuar anëtarët ushtarakë që janë plagosur, lënduar ose sëmurur si rezultat i shërbimit të tyre.

Ky do të jetë edicioni i gjashtë i turneut sportiv dhe hera e parë që Gjermania e pret këtë ngjarje.

Harry ka premtuar se konkursi i ardhshëm do të jetë “lojërat më të mira ndonjëherë”. Në një videoklip të ri, ish-oficeri i Ushtrisë Britanike gjithashtu pranoi se ndihej “nervoz” dhe “i emocionuar” për ngjarjen.